Революція гідності. Війна. Рівненщина

Пам'яті загиблих земляків - воїнів АТО



Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі сайту

Пошук

Категорії розділу

Легенди краю [21]
Музейні експозиції [1]
Радивилівщина: час, події, люди [39]
Майстерня слова [20]
Мистецькі грані [15]
Рідне місто моє, тебе я прославляю [13]
Марія Федорович [6]
Герої не вмирають [8]
Вірші Д.Суханова [2]
Наші видання [1]
м.Радивилів [29]
Хотинська сільська рада [7]
Ситенська сільсіка рада [13]
Михайлівська сільська рада [5]
Дружба [36]
Березинівська сільська рада [8]
Боратин [24]
Довгалівка [16]
Башарівська сільська рада [20]
Срібне [10]
Крупець [9]
Бугаївка [4]
Опарипси [3]
Добриводська сільська рада [13]
Теслугів [15]
Пляшівка [11]
Гранівка [7]
Козин [6]
Пустоіванне [15]
Іванівка [17]
Іващуки [5]
Зарічне [3]
Бригадирівка [12]
Немирівська сільська рада [19]
Жовтневе [35]
Підзамче [15]
Копані [6]
Острів [14]
Пляшева [21]
Рідківська сільська рада [17]
Григорій Комар [2]
Сестрятинська сільська рада [10]
Четвер, 16.05.2024, 13:00
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Блог Радивилівської міської бібліотеки
"Краєзнавчий гід"

Каталог статей

Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 553
Показано матеріалів: 511-520
Сторінки: « 1 2 ... 50 51 52 53 54 55 56 »

    ЯЩУК Володимир Іванович. Народився 1 грудня 1951 р. у селі Надчиці на Рівненщині. За освітою - вчитель української мови та літератури. Понад 30 років - у пресі. У 2005 - 2006 і 2011 роках - редактор районної газети "Прапор перемоги" в місті Радивилів, в інші періоди - заступник редактора. нині на творчій роботі. Автор краєзнавчої книги "Радивилів" (2004), редактор ряду книг серії "Реабілітовані історією". Почесний член Національної спілки краєзнавців. Зі статтями, оповіданнями, віршами, рецензіями, фотоетюдами друкується в журналах, альманахах і газетах.

Поетичні шукання Володимира Ящука вилилися в добірки віршів, а також перекладів з інших літератур. Поезії друкувалися в газетах і колективних збірках, журналі "Погорина", уміщувалися на літературних порталах в Інтернеті. 
 Збірка "МЕЖА". 
 Збірка "ВЕЛЕСОВА КНИГА". 
 Переклади і переспіви. 

Фотоальбоми: 
"RADYVYLIV".
"ЗНАЙ СВІЙ КРАЙ". 
"РАДИВИЛІВ. ПОЧАЇВ. ДУБНО. КРЕМЕНЕЦЬ. ПЛЯШЕВА". 
"РАДИВИЛІВ" на Рамблері 
"Мої фотоальбоми" 
"Альбом художніх фотознімків" 
"Личаківський цвинтар: випадковий погляд" 

Альбоми художніх фото В.Ящука: 
На сайті "Фото - життя"
На сайті "Фото. Сайт. Ру"
Н"Із криниці печалі"

Майстерня слова | Переглядів: 677 | Додав: ya_nazik | Дата: 04.09.2013 | Коментарі (0)

Елеонора Долгилевич народилася і виросла в місті Радивилів. Доля далеко закинула її від рідного дому. Понад 35 років пані Елеонора проживає в м. Волгоград. Вперше заявила про себе як письменниця, в журналі «Отчий край». В 2009 році вийшла з друку збірка її оповідань та замальовок  «Яблоки на асфальте»

«Яблоки на асфальте»

Майстерня слова | Переглядів: 550 | Додав: ya_nazik | Дата: 04.09.2013 | Коментарі (0)

             Світлана Скруха народилася 2 травня 1978 року в с. Пляшева. Зі шкільних років закохана в рідне слово і пісню. В 2002 році закінчила волинський державний університет ім. Лесі Українки. З 1996 року працює в Національному історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви»: спочатку на посаді екскурсовода, тепер – науковим співробітником. Її поезії та статті неодноразово публікувалися в районній та обласній періодиці. В 2007 році в світ вперше вилетіла її поетична ластівка – літературно-художньо збірка «Під містечком Берестечком», а в 2010 році – збірка поезій «Хліб і сіль землі». Світлана Скруха – автор багатьох пісенних творів, які виконуються шкільними ансамблями та аматорськими колективами. Та й сама має чудовий мелодійний голос, який звучить ніжним дзвіночком.

Твори С.Скрухи

Майстерня слова | Переглядів: 671 | Додав: ya_nazik | Дата: 04.09.2013 | Коментарі (0)

     Раїса Іванівна Хомяк у дівоцтві Бречко народилася  в 1963 році у селі Пустоіванне.  У 1971 році вступила на навчання до 1-го класу Радивилівської середньої  школи №1, яку закінчила у 1981 року.  Під час навчання, зарекомендувала себе здібною ученицею. Захоплювалася літературою, історією, була активною учасницею свят та шкільних розваг. Раїса Іванівна була учасницею, неодноразово солісткою,  шкільного хору. Разом з колективом постійно виступала на районних, обласних оглядах художньої самодіяльності. Крім того приймала участь в театральної студії районного Будинку школяра ( тоді ще Будинку піонерів). В подальші роки виступала в академічному та народному хорах районного будинку культури.

       З 1981 по 1983 роки навчалась в Дубенському педагогічному училищі, і здобула освіту «дошкільне виховання».

       З вересня 1983 року розпочала свою трудову діяльність вихователем Прислуцького дитячого садка Березнівського району Рівненської області, де пропрацювала до жовтня 1984 року, і була переведена на роботу у Радивилівський  ясла-дитсадок №1. З усією енергією, завзяттям і хистом вона організовувала святкові ранки для дошкільнят, представляла заклад на районних методичних об»єднаннях.

      У 1992 році переїхали на проживання в село Крупець Радивилівського району Творча добірка її віршів налічує більше ста. Написані вони на різну тематику: це лірика, патріотичні твори, гуморески, вітання.

Лірична поезія

Поезія для малечі

Патріотична поезія

Сатирична поезія

Майстерня слова | Переглядів: 898 | Додав: ya_nazik | Дата: 04.09.2013 | Коментарі (0)

Вслухайтесь у поетичне слово поета – земляка Євгена Гудими
 
 
 
 
 
 
Радивилівщина: час, події, люди | Переглядів: 528 | Додав: ya_nazik | Дата: 17.06.2013 | Коментарі (0)

 
    23 травня 2013 року в приміщенні Радивилівської центральної районної бібліотеки відбулось відкриття і презентація історико – краєзнавчої експозиції «Радивилівщина – сузір’я відомих людей». Захід відкрила директор Радивилівської ЦСПШБ Людмила Войтишина, яка привітала присутніх з цією подією, відмітила, що створення експозицій в бібліотеках району вже стало традицією.

    Презентацію даної експозиції підготувала і провела завідуюча відділом обслуговування ЦРБ Р Лариса Рукінова. Перед відвідувачами постали портрети відомих діячів різних історичних епох. Це знакові постаті. Усі вони разом працювали на добробут нашого краю і його мешканців.


    Усього в експозиції зали майже сотня світлин відомих і невідомих людей, які творили історію нашого краю, а відтак і України. Це і історичні постаті, особи, які залишили по собі велику культурно – мистецьку спадщину, фотокартки людей, які побували на нашій святій землі, залишивши спогади про це в своїх записах, нотатках, творах та спогадах,Герої Радянського Союзу, які золотими літерами вписані в історію нашої малої Батьківщини, знані люди сучасності, в т. ч. обдаровані поети і письменники, митці та керівники бібліотечної галузі. Майже півроку тривали роботи по збору інформації про відомих людей краю.
    Ці люди очікували цього свята – повернення в історію, в експозицію, а відтак і до людей – своїх нащадків.
    З словами подяки виступили: поети Євген Гудима та Василь Ярмусь, колишня директор бібліотеки Ніна Лемешко та ін.

 
    По закінченні заходу провідний методист районної бібліотеки Валентина Копцюх призентувала бібліографічний довідник «Радивилівщина – сузір’я відомих людей».

    Тож завітайте до нас, відкрийте для себе відомих людей краю. Можливо, серед них ви найдете своїх предків, або дуже знайомих вам людей. З одного боку ви допоможете нам відкрити нові імена і сторінки історії краю і міста, а з іншого – пізнаєте своє коріння, свою історію.
     В заході прийняли участь представники районної влади, місцеві поети, бібліотечні працівники району, громадськість міста, ЗМІ, радіо тощо.
Радивилівщина: час, події, люди | Переглядів: 541 | Додав: ya_nazik | Дата: 24.05.2013 | Коментарі (0)

    Рівненська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України видала збірку літературних творів «Струни серця». До неї увійшов творчий доробок спілчан. Збірка містить поезії і наших земляків - Євгена Гудими – педагога, громадського діяча, на слова якого написано гімн Радивилова, автора багатьох поетичних сценаріїв ряду районних і обласних свят та уродженки Радивилова, яка 28 років працює викладачем Березнівського агротехнічного ліцею – інтернату, кандидата філологічних наук, авторки поетичної збірки «Кардіограма любові» та інших книг Тетяни Марцинюк.
    Читальний зал Радивилівської центральної районної бібліотеки отримав один примірник даної збірки в подарунок від Євгена Гудими.
    Тож всіх, хто цікавиться творчістю місцевих поетів запрошуємо на зустріч з їхньою поезією
 
Радивилівщина: час, події, люди | Переглядів: 487 | Додав: ya_nazik | Дата: 23.05.2013 | Коментарі (0)

    Радивилівщина – регіон особливий. Тут живуть талановиті і небайдужі до рідного краю люди, які складають величезний науковий, інтелектуальний і культурний потенціал. Радивилівська центральна районна бібліотека підготувала історико - краєзнавчу експозицію «Радивилівщина – сузір’я відомих людей».
 
 
    Основною метою створення даної експозиції було бажання бібліотечних працівників познайомити жителів міста та району з визначними представниками нашого славетного регіону, котрі в різні історичні періоди прославили і продовжують славити нашу малу Батьківщину, примножуючи духовні та матеріальні багатства рідного краю.
    Експозиція знайомить з відомими людьми, уродженцями Радивилівщини, а також особистостями, які жили, працювали та перебували у місті та навколишніх селах.
    Складається вона з 8 розділів:
1) Історичні постаті краю

2) Культурно – мистецька спадщина
3) Край у долях відомих людей
4) Імена героїв, вписані в історію району
5) Знані люди сучасності
6) Майстерня слова
7) Мистецькі грані
8) Вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи.
    Відомі люди – це гордість краю. Їх треба знати, про них треба розповідати. Тож запрошуємо всіх бажаючих на перегляд експозиції.
Радивилівщина: час, події, люди | Переглядів: 898 | Додав: ya_nazik | Дата: 29.04.2013 | Коментарі (0)

    Кожна нація сильна своїми талантами, та найобдарованіша молодь – лише в Україні. Це майбутній цвіт нації, інтелектуальна еліта, гордість, честь держави, її світовий авторитет. Багата на творчих людей і радивилівська земля. Тут живе молодь небайдужа до слова, небайдужа до життя, до творчості.
    Щоб вкотре відкрити творчо обдаровану молодь, її таланти, потяг до творчості та самовдосконалення в інтернет-залі центральної районної бібліотеки було проведено засідання арт-вітальні «Творча молодь Радивилівщини – наше майбутнє».
 

    В залі, де відбувалось засіданя, було розгорнуто експозицію художніх робіт Шуст Ірини, Білецької Ольги та Чекеренди Тетяни.
    Під час заходу, який проходив у невимушеній атмосфері та з показом презентації, кожен з учасників зумів донести до слухачів свою любов до поетичного слова, української пісні, музики, художнього пензля, а ще – доброзичливість у серці і бажання творити.
    Свої почуття і переживання, вилиті у поетичні рядки, представили присутнім Катерина Герус, Оксана Нитка, Ярина Дейнека. Катя і Оксана – майбутні кухарі-кондитери, пишуть вірші для душі, люблять фотографувати, Яринка – грає на фортепіано, в минулому році вийшла з друку перша збірка її поезій «Вірні клавішам пальці».
    Зачарували серця присутніх ліричні пісні у виконанні талановитих Анни Левчук та Олени Лящук – активних учасниць КВК, незмінних ведучих концертних програм на шкільній та районній сценах.
    Музика збагачує світ кожного, хто її чує, барвами, емоціями, робить життя багатозвучним і кольоровим. Це розуміють і відчувають Іван Семеренко, Павло Дузінський, Вікторія Мартинюк і, напевно, саме тому вони захоплюються грою на гітарі, акордеоні, бандурі.
    Відповідальні, наполегливі, сумлінні, завжди готові прийти на допомогу іншим і, звичайно, талановиті – це все про них – безпосередніх учасників заходу. Зустріч принесла кожному з них насолоду від спілкування, легкий весняний настрій і відчуття того, що не гасне в душі кожного з нас – потяг до прекрасного, і тому вони ще довго спілкувались між собою, ділячись враженнями та планами на майбутнє.

Фото заходу
Радивилівщина: час, події, люди | Переглядів: 1005 | Додав: ya_nazik | Дата: 27.03.2013 | Коментарі (0)

   
 
     Радзивіли – один з найвідоміших, найчисленніших і найвпливовіших магнатських родів Великого князівства Литовського. Сконцентрувавши у своїх руках величезні багатства і владні прерогативи , представники цього роду, що складали правлячу еліту держави, визначали основні напрямки діяльності країни у ХV – XVIII століттях, а також шляхи європейської політики.
     Саме про цей непересічний рід видавництво «Балтія – друк» підготувало книгу «Князі Радзівіли». ЇЇ присвячено найвідомішій та найчисленнішій родині Великого князівства Литовського, що своєю матеріальною і духовною спадщиною об'єднала три братні народи.
    Цю книгу неможливо назвати просто книжкою, це великий проект, над яким працювали найкращі історики відповідних тем трьох країн - України, Литви та Білорусі.
    Видання складається з трьох книг: Радзивіли в Україні, Радзивіли в Білорусі, Радзивіли у Литві. Також книга містить дослідження вкладу роду Радзівілів в історію та культуру цих держав, а також сучасні інтерв’ю двох нащадків Радзивілів, які живуть у Варшаві Матея і Миколая Радзівілів.
    Робота над книжкою тривала понад три роки. Ілюстративну базу видання складають майже 600 зображень - унікальні документи і фото музейних збірок та архівів міста Луцька, а також Литовського й Білоруського національних музеїв.
    Ознайомитися з унікальним виданням «Князі Радзівіли» можна у читальному залі центральної районної бібліотеки.
 
Радивилівщина: час, події, люди | Переглядів: 769 | Додав: ya_nazik | Дата: 04.03.2013 | Коментарі (0)